На Хмельниччині копи шукають педофіла, котрого самі ж відпустили

Ця історія бере початок з перших чисел серпня цього року. Мій знайомий в одному з дитячих кафе у центрі Хмельницького знайшов флешку з дитячим порно. Чоловік звернувся у прокуратуру.

«Я приходжу, а мене «футболять» до поліції, – розповідає Юліан. – У прокуратурі кажуть, мовляв, сьогодні день поліції, то краще завтра зверніться. Відверто кажучи, я був шокований. Якби на місці тієї дівчинки опинилася їх дитина, напевно вони б заговорили по-іншому. Я і поліції не довіряю».

Натомість чоловік звернувся до мене, як до журналіста. Разом пішли у поліцію, віднесли флешку. Слідчий навіть хотів з нас взяти зобов’язання про нерозголошення. Мовляв, так для справи буде краще. Натомість почули запевнення: як тільки затримають – одразу ж повідомлять.

Доречно буде вказати, що на флешці, крім порно, були фото картин з підписом автора, інших людей, навіть фото дипломів на стіні. Тобто встановити власника електронного носія було лише питанням часу. А головне, в одному з кадрів педофіл під час зйомок «засвітив» половину свого обличчя.
Правоохоронці порушили кримінальне провадження за ст. 301 ч. 4 (розповсюдження порно). Стаття передбачає від 5 до 10 років ув’язнення. Розшукали художника, чиї картини були сфотографовані. Показали половину обличчя, той упізнав у ньому свого знайомого, колишнього хмельничанина, а нині мешканця Кам’янець-Подільського 64-річного Олега Моцного.

Однак про це довідався уже згодом. Натомість, копи п’ять тижнів ані пари з вуст.

На умовах анонімності один з поліціянтів погодився розповісти історію з затриманням підозрюваного.

«Моцного затримали у парку ім. Чекмана ще десь в середині серпня, – розповів правоохоронець. – Садять у машину, і двоє хмельницьких «оперів» та лейтенантик з Красилова везуть його у Кам’янець. Там двоє ідуть у відділок, а лейтенанта лишають з Моцним у машині. Згодом і лейтенант піднімається у відділок, залишаючи Моцного самого. Повертаються – двері в машині відкриті, а Моцний втік».

Відверто кажучи, я спочатку не повірив. Однак правоохоронці цю версію підтвердили, щоправда, з деякими, м’яко кажучи, уточненнями.

Цього коментаря добивався кілька годин. Дійшло до шантажу: не будете коментувати, піду до Семенишина. Подіяло.

«Було доведено, що це файли порнографічного характеру, – каже заступник начальника, начальник слідчого відділу Хмельницького відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області Олег Алєксєєв. – В подальшому була встановлена особа, причетна до створення цих файлів. І оскільки вона мешкає у Кам’янці-Подільському, то матеріали кримінального провадження за підслідністю передали у Кам’янець-Подільський міськвідділ поліції».

Розмова текла у спокійному руслі до запитання: «Коли ваші працівники опитували Моцного?»

Відповідь пана Алєксєєва: «Не зрозумів запитання, взагалі».

Повторюю.

Відповідь: «А яке це має значення?»

Запевняю, що має.

Відповідь: «Я не буду цього коментувати».

Запитання: «Представники вашого відділу привозили підозрюваного до Кам’янець-Подільського відділу поліції?»

Відповідь: «Так».

Запитання: «Куди зник підозрюваний?»

Відповідь: «Він затриманий не був».

Запитання: «А на підставі чого його привезли у Кам’янець?»

Відповідь: «Ще раз кажу, він затриманий не був. Він мав право вільно пересуватися».

Запитання: «Де зараз підозрюваний?»

Відповідь: «Ще раз кажу, запитайте у Кам’янець-Подільському відділі поліції. На цьому мій коментар закінчився».

Після чого поліцейський просто вийшов з кабінету.

2 вересня кам’янець-подільські копи подають Моцного у розшук.

Дитину із Кам’янця-Подільського педофіл розбещував, щонайменше, рік.

«Може і два, Я не пам’ятаю, – каже Ліза, їй ледь виповнилося 14 років. – Мене старша сестра познайомила. Сказала, чи не хочу я на машині покататися. Я погодилася. Ми їздили до нього на дачу. Їли шашлики. «Льолік», він так казав його називати, давав випити стакан вина. Потім роздягав. Спочатку презервативом не користувався. Презерватив одягав лише тоді, коли у нього було виверження. Знімав на камеру. Казав, як мені буде скучно, то я подивлюся».

За кожний статевий акт педофіл платив дитині гроші.

«Кожного разу давав мені 50 гривень, – продовжує Ліза. – Я купляла морозиво, іноді додому ковбасу. Мамі казала, що це хлопець старшої сестри дає».

Старшій сестрі Олесі виповнилося 20 років. Вона заперечує, що займалася звідництвом, натомість…

– Леся постійно Лізу підбиває, аби та заяву забрала, – каже мати Лізи Олена.

Її старша донька з батьком мешкають окремо.

Копи Кам’янця-Подільського порушили кримінальне провадження за ст. 156 ч. 2 (розбещення неповнолітніх), однак звідництва чомусь не побачили.

Олег Моцний разом зі співмешканкою жив у 2-поверховому будинку над Дністром. За словами сусідів, пара вела усамітнений спосіб життя. Обоє художників займалися виготовленням ювелірних прикрас. Мають нерухомість у Кам’янці-Подільському, джип.

Констатуючи вищесказане: правоохоронці затримують далеко не бідного підозрюваного у педофілії. Маючи на руках беззаперечні докази (флешка з відео) та порушену кримінальну справу по розповсюдженню порно, котра, до речі, передбачає покарання від 5 до 8 років ув’язнення. Моцного, у якості незрозуміло кого, з Хмельницького везуть аж до Кам’янця-Подільського, де нібито одного залишають у машині. Після чого він зникає.

А ось що маємо у підсумку.

«Користуючись нагодою, хочу звернутися до кожного з вас, – каже заступник начальника Кам’янець-Подільського відділу поліції, начальник слідчого відділу ГУНП в Хмельницькій області Володимир Негуляєв. – Якщо комусь відомо про місце знаходження Моцного, прошу негайно телефонувати до Кам’янець-Подільського міськвідділу поліції або за номером 102».

До відома: чоловіка, схожого на Моцного, кілька днів тому бачили у Хмельницькому в парку ім. Франка.

НОВИНИ РАЙОНІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Баришівського району

новини Білоцерківського району

новини Богуславського району

новини Бородянського району

нновини Бориспільського району

новини Броварського району

новини Васильківського району

новини Володарського району

новини Вишгородського району

новини Згурівського району

новини Фастівського району

новини Іванківського району

новини Кагарликцького району

новини Красятицького району

новини Макарівського району

новини Миронівського району

новини Обухівського району

новини Переяслав-Хмельницького району

новини Рокитнянського району

новини Києво-Святошинського району

новини Сквирського району

новини Ставищенського району

новини Таращанського району

новини Тетіївського району

новини Яготинського району